کمک 30 میلیون تومانی استاندار گیلان به جشن گلریزان آزادی زندانیان جرائم غیر عمد 1395/3/27

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر محمدعلی نجفی استاندار محبوب استان گیلان  در جلسه‌ی هیئت مدیره ستاد دیه استان گیلان که صبح امروز در دفتر کار ایشان  برگزار شد با تسلیت سالروز وفات حضرت خدیجه (س) گفت : حضرت خدیجه به عنوان مظهر وفاق، همدلی و وحدت، یکی از بزرگترین خیران برای گسترش دین مبین اسلام بود.

وی توفیقات بدست آمده از سوی ستاد دیه استان در آزادی زندانیان جرائم غیر عمد را تحسین برانگیز دانست و افزود : هر جا که عزم جدی همراه با صداقت وجود داشته باشد می‌توان گام‌های موثری برداشت.

نماینده عالی دولت در گیلان یکی از اقدامات موثر در جهت کاهش تعداد زندانیان را جلوگیری از ابتلاء به مسائل اجتماعی همچون اعتیاد، طلاق و... عنوان و خاطر نشان کرد : اقدام دیگری که می‌تواند در این خصوص راهگشا باشد استفاده از ظرفیت بالای ستاد دیه در آزادی زندانیان جرائم غیر عمد و نجات افراد از این وضعیت است.

وی با بیان اینکه نگاه ما برای پویایی این بخش، فعال کردن خیرین داخل استان و استفاده از ظرفیت بالای ایرانیان مقیم خارج از کشور است گفت : اگر مشوق‌هایی فراهم نماییم تا خیرین را به سمت مشارکت در آزادی زندانیان جرائم غیرعمد هدایت کنیم اثرگذاری آن از بخش نوسازی مدارس کمتر نیست.

استاندار گیلان بر ضرورت گسترش برگزاری جشن های گلریزان در شهرستان‌ها تأکید و تصریح کرد : به فرمانداران، بخشداران و شهرداران استان در بحث فعال کردن ستادهای دیه شهرستانی و همکاری با برگزاری جشن گلریزان دستورات لازم را ابلاغ خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه میل به انجام اقدامات خیرخواهانه در مردم استان ، ریشه‌ی اعتقادی و مذهبی دارد گفت : باید با ترغیب مردم و با استفاده از مشوق‌های مختلف این فرهنگ را به یک درک عمومی تبدیل کنیم.

دکتر نجفی با تأکید بر استفاده از توانایی زندانیان در ایجاد اشتغال برای آنان افزود : بحث تجمیع و ساماندهی زندان‌های استان نیز برای بهره‌مندی بیشتر زندانیان یکی از برنامه‌های عمرانی استان است.

استاندار همچنین به جشن گلریزان که هر ساله در ماه مبارک رمضان برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد برگزار می‌شود 30 میلیون تومان کمک کرد.

در این جلسه رئیس کل دادگستری گیلان و ریاست هیئت مدیره ستاد دیه استان نیز استفاده از ظرفیت بالای ستاد دیه را یکی از سیاست‌های قوه قضائیه دانست و گفت : باید با بهره‌مندی از کمک خیرین و مشارکت ستاد دیه در جهت کاهش دیون و مجازات کیفری و حقوقی زندانیان گام برداریم.

احمد سیاوش پور افزود : در سال گذشته گیلان رتبه سوم  کشور از لحاظ آزادی زندانیان جرائم غیر عمد از طریق ستاد دیه را کسب کرد.

در ادامه مدیر عامل ستاد دیه استان با قدردانی از حمایت‌های استاندار گیلان گفت : در سال 94، 629 نفر از زندانیان جرائم غیرعمد استان با استفاده از منابع دولتی ستاد دیه، صندوق تأمین خسارات بدنی، تسهیلات بانکی و کمک خیرین و نیکوکاران آزاد شدند.

حمید کامران زاده با اشاره به اینکه این تعداد زندانیان 36 میلیارد و 400 میلیون تومان محکومیت قضایی داشتند افزود : باتوجه به مذاکراتی که با شاکیان این زندانیان از طریق ستاد دیه انجام پذیرفت موفق به اخذ گذشت آنان از 14 میلیارد تومان بدهی شدیم.

وی افزود : در سال گذشته از برگزاری جشن‌های گلریزان در استان مبلغ 500 میلیون تومان جمع‌‌آوری شد که تعداد 220 نفر از طریق کمک های مردمی در جشن گلریزان از زندان آزاد شدند.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به ستاد دیه استان گیلان می باشد. طراحی و اجرا: شرکت توسعه زیرساخت آدان