چشمان بیش از ۷۰۰ زندانی جرائم غیر عمد استان منتظر دست های توانای شما خیرین و نیکوکاران می باشد. 1398/11/4
به گزارش روابط عمومی ستاد دیه گیلان علیرضا یزدانی مدیر نمایندگی این ستاد در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه فومن در مصلی این شهر اظهار داشت: ستاد دیه تنها به زندانیانی که مرتکب جرایم غیرعمد شده‌اند کمک می‌کند همچنین زندانیانی که جرایم مالی و بدهکاری دارند نیز از بزرگ‌ترین طیفی هستند که از خدمات ستاد دیه بهره‌مند می‌شود.
 
علیرضا یزدانی با بیان اینکه ستاد دیه به صاحب‌کارانی که توانایی پرداخت هزینه‌های بیمه کارگران خود را ندارند و به زندان افتادند نیز کمک می‌کند بیان کرد: رانندگانی که دچار حادثه شده و بیمه ندارند و همچنین گروهی که مرتکب قتل شبه‌عمد شدند نیز از خدمات این ستاد بهره‌مند می‌شوند.
 
وی با اشاره به اینکه در ۱۰ سال گذشته در زمان مدیریت زنده یاد حاج حمید کامران زاده ستاد دیه استان گیلان بیش از ۹ هزار زندانی جرایم غیرعمد را آزاد کرده ابراز داشت: از ابتدای امسال تاکنون تعداد ۳۵۷ زندانی جرایم غیرعمد در گیلان توسط ستاد دیه استان آزاد شدند که این افراد معادل ۱۶۵ میلیارد تومان بدهی داشتند.
 
مدیر نمایندگی ستاد دیه گیلان با بیان اینکه ۹۹ میلیارد تومان از مبلغ بدهی زندانیان آزاد شده از طریق بیمه، نقدینگی  و تقسیط به‌دست آمده است گفت: از طریق گذشت شاکیان نیز ۵۶ میلیارد تومان از بدهی زندانیان بخشیده شد و در نهایت حدود ۸ میلیارد تومان نیز توسط ستاد دیه گیلان تأمین و پرداخت شد.
 
یزدانی از انتخاب گیلان به‌عنوان استان برتر در زمینه آزادی زندانیان جرایم غیرعمد در سطح کشور خبر داد و افزود:  اصفهان و تهران سپس گیلان ۳ استان برتر در زمینه تعداد زندانیان جرایم غیرعمد آزاد شده هستند و از این رو از همه نیکوکاران و کسانی که با ما همکاری کردند قدردانی می‌کنم.
 
رئیس ستاد دیه استان گیلان بر ضرورت کمک هر شخص به اندازه توان خود به زندانیان نیازمند تأکید و خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۷۰۰ زندانی جرایم غیرعمد در سراسر گیلان منتظر کمک‌های خیران هستند تا به آغوش خانواده‌های خود بازگردند و تحقق این امر مساعدت همه خیران را می‌طلبد.
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به ستاد دیه استان گیلان می باشد. طراحی و اجرا: شرکت توسعه زیرساخت آدان