مدیر نمایندگی ستاد دیه استان در خطبه های قبل از نماز جمعه مرکز استان:آزادی ۳۰۷ زندانی در هشت ماه سال جاری 1398/9/23
 
به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان علیرضا یزدانی مدیر نمایندگی ستاد دیه  گیلان در خطبه های پیش از نماز جمعه رشت اظهار داشت: سال گذشته ۳۵۷ زندانی جرایم غیر عمد و در هشت ماهه امسال نیز ۳۰۷ زندانی جرایم غیرعمد در استان گیلان آزاد و به آغوش گرم خانواده های خود بازگشتند.
وی افزود: البته این تعداد زندانی حدود ۱۳۰ میلیارد تومان دیون و بدهی داشتند که بخش بزرگی از این مبلغ را خیران تقبل کردند و ۴۵ میلیارد تومان نیز از این رقم توسط شاکیان گذشت شد و امیدواریم که این روند همچنان تا پایان سال ادامه یافته و هیچ زندانی جرایم غیرعمدی را در گیلان و در کل کشور پشت میله ها ی زندان نداشته باشیم.
وی تصریح کرد: گذشت شاکیان اقدام خداپسندانه شایسته است آنگونه که از امامان خود آموخته ایم لذتی که در گذشت است در انتقام نیست و باید در راستای ترویج این کار نیکو و اقدامات خیرخواهانه و گذشت در جامعه تللاش کنیم و امید است با بزرگی و گذشت بسیاری از این از زندانیان جرایم غیرعمد آزاد شوند.
وی ادامه داد: همچنین حدود شش میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان نیز از این دیون توسط ستاد دیه تامین شد و در ماه مبارک رمضان نیز طی گلریزانی که برگزار گردید،  حدود ۱.۵ میلیارد تومان جمع آوری و در اختیار ستاد دیه قرار گرفت.
رئیس ستاد دیه گیلان در ادامه به جایگاه این استان در کشور اشاره و بیان کرد: گیلان جزو استانهای برتر در این حوزه شناخته شده ودر میان سه استان برتر در کشور در این حوزه است.
یزدانی  در ادامه از افراد مومن و خیر گیلان خواست که در امور آزادی زندانیان جرایم غیرعمد بیشتر ورود یافته تا این افراد نیز بتوانند با پرداخت بدهی های خود،  از زندان آزاد شده و به خانواده های خود بازگردند.
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به ستاد دیه استان گیلان می باشد. طراحی و اجرا: شرکت توسعه زیرساخت آدان