پویش سفینه النجاه برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد 1399/7/18
علیرضا یزدانی ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه در مصلی امام خمینی(ره) رشت اظهار داشت: 
 کمک به آزادی زندانیان دارای جرائم غیرعمد را از وظایف این ستاد اعلام و گفت: بسیاری از زندانیان جرائم غیرعمد بی‌گناه هستند به‌عنوان مثال زن خانه‌داری که ضامن فردی می‌شود و چک و سفته‌های شخص را امضا می‌کند اما آن فرد متواری شده و به‌دلیل برگشت خوردن چک‌ها در زندان به‌سر می‌برد.
یزدانی با بیان اینکه411 زندانی دارای جرائم غیرعمد که 175 میلیارد تومان بدهکار بودند سال گذشته با کمک خیران و نیکوکاران از زندان‌ها آزاد شدند افزود: هم‌اکنون 450 زندانی دارای جرائم غیرعمد همچنان در زندان‌های استان به‌سر می‌بردند.
 
وی دعوت از شاکیان برای عفو و گذشت را یکی دیگر از ماموریت‌های ستاد دیه استان گیلان عنوان کرد و بیان داشت: بسیاری از این شاکیان از شکایت خود گذشتند ،در سال گذشته شاکیان به‌میزان 63 میلیارد تومان عفو کردند و توانستیم 36 درصد گذشت بگیریم تا زندانیان به کانون گرم خانواده خود بازگردند.
 
مدیر ستاد دیه استان گیلان ضرورت فرهنگ‌سازی برای عفو و گذشت شاکیان نسبت به شکایتشان را مورد تاکید قرار داد و میزان گذشت شاکیان در چند ماهه نخست امسال را 54 درصد اعلان کرد و گفت: با عفو و گذشت شاکیان، 220 زندانی امسال از زندان‌ها آزاد شدند.
یزدانی بدهکاران مالی، کاسبان ورشکسته، بدهکاران مهریه و نفقه، آسیب‌دیدگان حوادث کارگاهی و کسانی  که مرتکب قتل شبه عمد شدند را از جمله زندانیان با جرائم غیرعمد دانست و بیان داشت: اخیراً پویش "سفینة‌النجاة" را با هدف آزادی زندانیان غیرعمد در استان راه‌‌اندازی کردیم که از اربعین حسینی آغاز شده و تا 28 صفرماه ادامه دارد.
وی با بیان اینکه سال گذشته 70 هزار گیلانی برای شرکت در مراسم اربعین به کربلای معلی مشرف شدند افزود: طبق بررسی‌ها هر یک از این زائران میانگین یک میلیون تومان هزینه کردند اما امسال که به‌دلیل شیوع کرونا از پیاده‌روی اربعین محروم شدیم ستاد دیه استان به این زائران و مردم گیلان پیشنهاد می‌کند که با اراده‌ای راسخ برای آزادی زندانیان با جرائم غیرعمد گام بردارند.
یزدانی با اشاره به اهمیت نجات انسان‌های بی‌گناه از پشت میله‌های زندان و امیدبخشی به این افراد بیان کرد: هیچ خدمتی بالاتر از این نیست که فرد نیازمندی را امیدوار کرده و گره از کار وی بگشاییم از طرفی چشم امید بسیاری از زندانیان جرایم غیرعمد در زندان‌ها به کمک الهی و خیران است تا بتوانند از زندان آزاد شوند.
وی افزود: نیکوکاران حسینی برای کمک به آزادسازی زندانیان دارای جرائم غیرعمد در گیلان می‌توانند مبالغ کمکی خود را به شماره کارت ستاد دیه 5859837000516498 مربوط به بانک تجارت واریز کنند یا با مراجعه به شعب بانک تجارت در استان، شماره حساب ستاد دیه استان را دریافت کنند.
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به ستاد دیه استان گیلان می باشد. طراحی و اجرا: شرکت توسعه زیرساخت آدان