مختومه شدن پرونده واژگونی مینی بوس با 6کشته ،18زخمی و 24 نفر شاکی و پرداخت یک میلیارد و پانصد میلیون تومان دیه 1394/2/22

صبح یکی از روز های مهر ماه سال 1390 در یکی از نقاط شمالی کشور مینی بوسی که همه روزه دانش آموزان و مسافران روستا را برای رساندن به مدرسه و محل کار انتقال می داد به علت نامعلومی از جاده خارج شده و واژگون میگردد.

این مینی بوس حامل 24 نفر سرنشین بود که بیشتر آن را دانش آموزان تشکیل می دادند که دراثر این حادثه تعداد 6 نفر در دم جان خود را از دست می دهندو تعداد 18 نفر زخمی و راهی بیمارستان می شوند.

با توجه به اینکه حادثه در مسیر جاده  بین دو استان گیلان به اردبیل اتفاق افتاده و در این حادثه طبق گزارش کارشناس راهنمایی و رانندگی ، راننده به دلیل سرعت غیر مجاز وعدم کنترل بر روی وسیله نقلیه و همچنین نداشتن گواهینامه رانندگی متناسب با وسیله نقلیه (مینی بوس) مقصر و پرونده برای اطالع دادرسی به دادگستری شهرستان خلخال  فرستاده میشود .

با توجه به تعداد زیاد شاکیان و همچنین مصدومان مراحل اطالع دادرسی به کندی صورت میگیرد و در انتها با توجه به مستندات و گزارش کارشناس راهنمایی و رانندگی، راننده با حکم دادگاه به جرم قتل غیر عمد در ابتدای سال 1392راهی زندان رشت شده و می بایستی دیات شاکیان پرونده را پرداخت نماید.

در ابتدای ورود این شخص به زندان و تشکیل پرونده بوسیله مدکاری زندان و با توجه به اینکه شخص به دلیل تصادف و قتل غیر عمد در زندان حضور دارد ؛ پرونده برای دریافت کمک به ستاد دیه استان گیلان فرستاده می شود.از همان ابتدا با توجه به کثرت شاکیان ، مصدومین و فوتی های حادثه و وراث متوفیان و همچنین ازدیاد مبلغ بدهی این پرونده ، تلاش گروه مددکاری برای بررسی و تکمیل مدارک و تامین مبلغ بدهی آغاز می گردد.

به گفته مدیر عامل ستاد استان گیلان میزان  کل بدهی این شخص حدود پانزده میلیارد ریال بوده که با تلاش مددکاری زندان رشت و همچنین مددکاری ستاد دیه استان مشکلات پیش روی این پرونده بر طرف گردید و با همکاری بسیار خوب دادگستری های  استان گیلان و استان اردبیل مدارک و مستندات این پرونده تکمیل  و برای اخذ کمک به  صندوق تامین خسارت  ارسال گردید.

شرکت بیمه دانا مبلغ شش میلیارد و هشتصد میلیون ریال وهمچنین صندوق تامین نیز مبلغ هفت میلیارد و دویست میلیون ریال برای برای آزادی این زندانی اختصاص داده اند  وهمچنین  با تلاش فراوان، مددکاران محترم مبلغ یک میلیارد و یکصدوپنجاه و هشت میلیون ریال از شاکیان این پرونده گذشت رضایتمندانه کسب نمایند. 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به ستاد دیه استان گیلان می باشد. طراحی و اجرا: شرکت توسعه زیرساخت آدان